Müzik-Tiyatro-Etkinlik

ORADA DURUVERSEYDİ ZAMAN

pinar-ayhan-sahne

“Fakat, ne kadar az şey biliyoruz geçmişimizle ilgili, azizim!”

Gerçek hikayeler, gerçek duygular….
Melodileri kendinden dökülen modern masallar…
Daha önce hiç duymadığınız, olaylar, tanımadığınız insanlar…
İçinden taşan ezgilerle, geçmişe, bugüne, belki de yarına serpiştirilmiş anılar…
Şairi, yazarı,
Tüccarı, memuru.
Sazın aşığını, sözün ustalarını…
İnsanın akını, karasını
Aşklarını, meşklerini,
Yüz yılın bilmediğiniz hatıralarını anlatmaya geliyoruz.

pinar-ayhan-orada-duruverseydi-zaman

PINAR AYHAN SAHNEDE…

BU GÖSTERİDE NELER VAR ?

Gösteri tek kişilik ancak Pınar Ayhan sahnede yalnız değil. Yıllardır birlikte çalıştığı orkestra da Ayhan’a sahnede eşlik ediyor. Perküsyon, piyano, keman, ney ve viyolonsel izleyiciyle birlikte oluyor “Orada Duruverseydi Zaman” da. Bu gösteride dönemin müzikleri ve öykülerin kahramanlarının “göz göze” söylediği şarkılar,  izleyicisini zaman yolculuğuna çıkartıyor.

Kimi zaman daha önce hiç görülmemiş orjinal  fotoğrafların, kimi zaman 1927’lerden kalma video görüntülerinin, lime lime bir kitabın, sararmış bir mektubun görüntüleri de sahnede eşlik ediyor Pınar Ayhan’a. İşinin ehli sanat yönetmenlerince görseli oluşturulan bu zengin malzeme, barkovizyon aracılığıyla gösteriye farklı bir boyut kazandırıyor. Sadece görsel malzeme değil, bazen hiç dinlenmemiş yıllardır bir köşede unutulmuş “altın değerinde” bir dar bant çıkıyor sanatçı Pınar Ayhan’ın arşivinden. Aşık Veysel yıllar öncesinden ses veriyor bugüne…Ve kim bilir daha kimler kimler çıkacak o arşivden.

Gösteri iki bölümden oluşuyor. Fuayede izleyiciyi dönem yolculuğuna çıkartacak mini bir sergi yer alıyor. İzleyici, bu sergide sahnede anlatılan öykülerin eşyalarını, giysilerini vb. bulabilecek.

15 Aralık Perşembe akşamı, Ankara’daki ilk gösteri gerçekleşecek. Büyük heyecan duyulan bu buluşmada ev sahipliğini, Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) üstleniyor. Gösterinin geliri, ANGİKAD Üniversite Burslu Öğrenciler Fonu’na aktarılacak.

Biletlerinizi aşağıdaki telefon numaralarını arayarak temin edebilirsiniz:
(312) 466 16 80
(312) 236 27 68
(531) 305 39 09

http://www.oradaduruverseydizaman.com

pinar-ayhan-dinleti