Her Telden

OKUTAN KARELER

okutan-kareler-egitime-destek

Evlilik gibi hayırlı bir işe bir de iyilik yaparak başlamaya ne dersiniz?

Evlenirken bir çocuğu okutmak ister misiniz?

Evliyseniz özel günleriniz için profesyonel fotoğraf çekimleri karşılığında eğitime destek olmak ister misiniz? Projenin adı “OKUTAN KARELER”.

Projenin amacı ihtiyacı olan çocuklarımızın okul masrafları karşılığında yeni evlenecek çiftlerin düğün fotoğraflarını çekmek. Projeyi Okutan Kareler Gönüllüleri ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) birlikte yürütüyor. Fotoğraf çekimleri için yapmanız gereken TOG’a 1500 lira tutarında bağışta bulunmak. TOG evlenecek çiftlerimizin yapacağı bağışlarla ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim bursu veriyor.

Savaş Çıkrak, Ceren Akdağ ve Cahan Azer işinde gücünde üç kafadar. Ortak noktaları fotoğrafa olan tutku, sokak hayvanlarına olan düşkünlük, bir de iyilik peşinde koşturmak. Bir gün kafa kafaya verip “Ne yapalım da bu sokak hayvanlarına yardım edelim” diye düşünürlerken ‘Doyuran Kareler’ projesi çıkmış. Çekecekleri düğün fotoğraflarının karşılığında evlenecek çiftlerden 1500 lira bağış talep ederek topladıkları paranın tamamıyla 20 tondan fazla mamanın Türkiye’nin dört bir yanındaki sokak hayvanlarına gitmesini sağlamışlar. Şimdi Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte ‘Okutan Kareler’ projesine başladılar.

TOG’a 1500 lira bağış karşılığında evlenmeye karar veren çiftlerin fotoğraflarını çekiyorlar. Bu da bir çocuğun bir yıllık burs miktarına denk geliyor. Yani özetle en mutlu gününüzün fotoğraflanması için ‘Okutan Kareler’ ekibiyle anlaşırsanız hem çok güzel düğün fotoğraflarınız olacak hem de okumak için desteğe ihtiyaç duyan bir çocuğu da mutluluğunuza ortak etmiş olacaksınız.

Projenin İstanbul’la ve birkaç fotoğrafçıyla sınırlı olmadığını belirten Çıkrak, “Sokak hayvanları için yürüttüğümüz ‘Doyuran Kareler’ projesi için Beyrut’a bile gittik. 30’dan fazla çifti çektik ve yarısından fazlası İstanbul dışındaydı”. Projeyi yürüttükleri arkadaşlarıyla birlikte başka iş dallarında çalışıp hayatlarını kazandıkları, bu nedenle zaman zaman yoğunluk yaşadıklarını anlatan Çıkrak, “Bize katılmak isteyen fotoğrafçı arkadaşlara kapımız açık” diyor.

** Web adresi, telefon, e-mail veya sosyal medya üzerinden ‘Okutan Kareler’ gönüllülerine ulaşmanız gerekiyor.
** Projeyi tüm ayrıntılarıyla birinci ağızdan dinledikten sonra sizden karar vermeniz istenecek.
** Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın banka hesabına ön ödeme olarak bir miktar bağış yatırmanız gerekecek. Böylece kesin rezervasyonunuz yapılmış olacak.
** Bundan sonraki adım, yüz yüze tanışarak çekimin gününü ve ayrıntılarını belirlemek olacak. Sonra belirlenen konsept çerçevesinde tüm gün birlikte geçirilerek çekimler tamamlanacak.

okutan-kareler-iletisim

web sitesi

facebook sayfası

0532 415 8508