Kitap

MOR

kahraman-tazeoglu

Zordur sadakat; gerçekten sevmeyince insan…

Kimi seviyorsan kalbinin ülkesi orası oluyor. Sonra bir gün gözlerine bir bakıyorsun; orada yoksun! Onunla kaybettiğini onsuz nasıl bulacağını bile öğretmeden gidiyor. “Aşkın sağ olsun” diyemiyorsun. Koca bir orman yanıyor içinde ama bir tek sen kül oluyorsun. Sadece bir insanı değil kirpiklerinden hayata tutunduğun bir aşkı kaybediyorsun. Ağlıyorsun. Kimi gözyaşları yanağını ıslatırken geçmişini temizler. Temizleniyorsun. Kendini, doğuma iki canla girip yapayalnız çıkan bir anne gibi hissediyorsun. Sana ait olanı doğururken kaybediyorsun. Ama hiçbir zaman onu içinde öldüremiyorsun. Kalbinden çıkaramadığını kabrine kadar götürüyorsun. Zaten o içimizde öldüremediklerimiz değil midir bizi sevmediklerimizle yaşamaya mahkûm eden?

İnsan yalnızca mutlu olduğu zaman dilimine hayat diyor… Gerisi yaşamaya çalışmak. Unutma! Hayal ettiğin kadar hayal, gerçekleştirebildiğin kadar gerçeksindir. Bazı şeyleri değiştirebilmek içinse bildik acıları yeniden yaşaman gerekir. Ve kimsenin mutsuzluğu hayatı kadar uzun sürmemelidir.

Mor Kahraman Tazeoğlu

Kahraman Tazeoğlu hayranlarını yine fazla bekletmiyor ve Mor kitabı ile onlara yine güzel sözler dolu bir kitap sunuyor.

Kahraman Tazeoğlu Mor kitabını M.H. Kan ile birlikte yazdı. Okuyucular M.H. Kan’ı daha önce yazdığı Kızıl Güneş, Moba ve Karanlık gibi kitaplardan hatırlayacaklardır. Kahraman Tazeoğlu’nun da M.H. Kan’ın kitaplarına tavsiye niteliğinde tanıtım yazısı yazdığı biliyor. İkili bu kez birlikte Mor kitabına imza atıyor.

Mor kitabı okurlara yine deneme türünde bir eser sunuyor. Kahraman Tazeoğlu’nun bildiğimiz felsefi sözleri bolca kitapta buluyor ve okurları oldukça etkiliyor.

yazar-kahraman-tazaoglu

Kahraman Tazeoğlu

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK SATAN YAZARI

10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. 80’li yılların sonuna doğru şiir yazmaya ve yazdıklarını bir defterde toplamaya başladı. 1993 yılında Radyoculuk yapmak üzere mikrofon başına geçti. Yerel, Bölgesel ve Ulusal Radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu, şiir programı, haber spikerliği ve Program Yönetmenliği yaptı. 2001 yılında ilk kitabı olan ” seni içimden terk ediyorum” adlı eseri yazdı. Şiirle başladığı edebiyat yolculuğu, roman, deneme ve hikaye kitaplarıyla devam etti. Başta üniversiteler olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan ödüller aldı.

Eserleri:

Kahraman Tazeoğlu Bütün Şiirleri

Mavi Ada Mektupları

Tutsak Mektuplar

Araz

Susacak Var

Mavi Ev

Başka

Eyvallah

Kayıp Yüzyılın Prensesi

Bambaşka

Söz

Kıyısızlar

Bukre

Yaralı

Vazgeçtim

Aşkla Kal

Kaptanın Aşk Defteri (Defter)